Obisk predsednice državnega zbora

Objavljeno: 18.10.2022 | Avtor: Damjana Zupančič Lisec

V torek, 18. 10. 2022, si je predsednica državnega zbora, Urška Klakočar Zupančič vzela čas in se prijazno odzvala povabilu ravnatelja OŠ Sava Kladnika Sevnica, Aleša Tuhtarja. V pogovoru s predstavniki oddelčnih skupnosti se je spomnila svojih osnovnošolskih dni na sevniški šoli ter učence spodbudila, da so vedoželjni ter izkoristijo možnosti, ki jih imajo, saj je sama dober primer tega, kaj vse lahko v življenju dosežejo. Z veseljem je odgovorila na njihova vprašanja o tem, kaj rada počne, kako izgleda njeno delo, izzivi s katerimi se sooča, pa tudi no to, če kaj razmišljajo o uvedbi šolskih uniform, katere živali ima in če bi se kdaj odločila imeti za domačo žival kačo. V prijetni urici smo spoznali, da ni samo prva ženska predsednica državnega zbora, ampak tudi ljubiteljica živali, zgodovine in pisane besede, predvsem pa nam pobliže predstavila svoje delo. Za zaključek je vsakemu učencu podarila Ustavo v stripu in svinčnik, za kar se ji iskreno zahvaljujemo.

Obisk predsednice DZ

Image 1 of 5