OBISK POLICISTA V PRVEM RAZREDU

Objavljeno: 23.09.2021 | Avtor: Tadeja Rupar

V torek, 14. 9. 2021, je učence vseh prvih razredov na centralni šoli obiskal policist Marko Turšič iz Policijske postaje Sevnica. V okviru tehniškega dne z naslovom Promet – varna pot v šolo je prvošolce popeljal na poučni sprehod po Sevnici. Predstavil nam je prometne poti v okolici šole, varne poti in izpostavil nekatere nevarne poti oz. situacije, ki se lahko zgodijo vsak dan. Praktično nam je pokazal pomen vidnosti v prometu in razložil pomen prometnih znakov, posebno  tistih v okolici šole. Učenci so se naučili pravilno prečkati cesto na prehodu za pešce. Po učnem sprehodu smo se v učilnici o vsem pogovorili in ponovili najpomembnejše. Po malici smo izdelali različne prometne znake in ustvarjali prometne situacije na velikem listu. Učenci so se najbolj razveselili igre z avtomobilčki in ostalimi pripomočki, ki so jih izdelali učenci sami. Dan je bil drugačen, zanimiv in poučen, saj so se učenci naučili veliko novega. Na koncu druženja in sodelovanja so učenci v zahvalo gospodu policistu predali darilo- risbico policista. Ta naj bi ga spominjala na dan, ki ga je preživel v družbi sevniških prvošolcev.

Učenci in učiteljice 1.razredov