Obisk Nika Škrleca

Objavljeno: 26.02.2019 | Avtor: Gordana Kenda Kozinc

V ponedeljek, 25. februarja 2019, takoj po počitnicah, je Skupnost učencev šole gostila igralca, televizijskega voditelja in vsestranskega umetnika Nika Škrleca. Pogovor o njegovem delu in pogledu na svet sta povezovali devetošolki Lara Beršnak in Jovana Sekulić, kasneje so mu nekaj vprašanj zastavili tudi učenci predstavniki SUŠ. Po pogovoru je gost ločeno izvedel delavnici pomnjenja za učence 8. in 9. razreda. Čeprav ga verjetno najbolj poznamo kot voditelja priljubljene mladinske oddaje Male sive celice, ga nekateri morda poznajo tudi kot nosilca državnega rekorda v deklamiranju števila pi. Zna namreč deklamirati približno 3500 števk tega števila na pamet. Kako si to zapomni? S posebno tehniko, ki se imenuje palača spomina in nam jo je tudi predstavil. Skupaj smo si na asociacije števil oz. na asociacije nakupovalnega seznama v naših glavah poskusili ustvarili čim bolj nenavadne podobe in zgodbe, ki so nam res olajšale pomnjenje števil oz. potrebščin z nakupovalnega seznama. Druženje z njim bi z veseljem še kdaj ponovili!

Kristina Guček, 9. A