OBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT

Objavljeno: 8.03.2023 | Avtor: Barbara Košar

Včeraj, 7. 3. 2023, se je šest učencev naše šole: Julija Androjna, Tomaž Kolman, Gabrijel Šturbej, Ena Sekulić, Klara Požun in Eva Šalamon skupaj z mentoricama Matejo Andrinek in Gordano Kenda Kozinc udeležilo 33. Občinskega otroškega parlamenta OŠ občin Sevnica in Radeče. Letošnja tema je Duševno zdravje otrok in mladostnikov.

Po uvodnem uradnem delu in pomenljivem kulturnem programu, ki so ga skupaj z mentorico pripravili učenci OŠ Krmelj, je sledilo delo v treh delavnicah. Tu se je debatiralo o medvrstniških odnosih, metodah sproščanja in samopodobi. Delo je bilo zelo razgibano, prijetno, veliko je bilo izmenjave mnenj ter izkušenj. Pridobili smo nova spoznanja in potrdili tisto, kar smo že znali.

Na koncu se je za mesto na udeležbi na nacionalnem parlamentu potegovalo 8 učencev, iz vsake osnovne šole po en predstavnik. Našo šolo je zastopala Eva Šalamon. Na volitvah sta največ podpore prejeli učenki iz radeške in tržiške osnovne šole.

Veselimo se dela na tem področju tudi v prihodnje.

Mentorica šolskega parlamenta: Gordana Kenda Kozinc