NOČ BRANJA

Objavljeno: 13.04.2022 | Avtor: Barbara Košar

Mesec april je mesec branja, zato smo se v OPB 11 odločili, da bomo zaradi tega izvedli »Noč branja«. Seveda pa je bila ta »Noč branja« posebna, saj se nismo dobili zvečer, ampak kar popoldan. Zagrnili smo zavese, izbrali udoben prostor ter prižgali nočne lučke.

V knjižnici smo si izposodili knjige IN začeli z branjem. Bilo je čudovito, saj je branje v družbi sošolcev še prijetnejše.

Imamo pa tudi idejo za vas, dragi starši. S svojimi otroki lahko »Noč branja« izvedete v zavetju vašega doma. Vabimo vas, da se zvečer pred spanjem umirite s knjigo v roki, ki vas že dolgo čaka na vaši knjižni polici. Pri branju knjig se vam lahko pridružijo tudi bralni prijatelji (plišasta igrača, hišni ljubljenček …). »Noč branja« naj vam predstavlja predvsem zabavno družinsko druženje.

Tone Pavček: Branje

Brati pomeni početi podvige.

Brati je možno marsikaj.

Recimo: grozdje in fige in knjige

in med brati še kaj.

Brati je na sploh enostavno.

Črke hrustaš kot zalogaj.

Teže pa je, a tudi bolj slavno,

brati pravilno in hitro nazaj.

A nazaj se daleč ne pride.

Pravo branje le dalje in dalje gre

čez črke in pike, čez vrte in hribe

v Koromandijo ali še dlje.

Učenci OPB 11 z učiteljico Janjo Cesar Doberšek