NEKDANJA UČENKA JASMINA KOZINC NAS JE POPELJALA V AFRIŠKO SEDANJOST

Objavljeno: 11.05.2016 | Avtor: MArjeta Teraž

Po predhodnem dogovoru nas je v oblačnem majskem dopoldnevu obiskala nekdanja učenka Jasmina Kozinc. Njen prihod je ostal zavit v skrivnost, kajti njeno predavanje je bilo presenečenje, ki ga je pripravila razredničarka za učence 8. b razreda.

Ob fotografijah in zanimivih osebnih izkušnjah smo potovali po afriški Gambiji. Za trenutke smo se prestavili v drug svet, svet revnih; a neznansko veselih in povezanih ljudi, ki so s svojo skromnostjo in poštenostjo pravo nasprotje današnjega razvitega sveta. Spoznali smo afriško prehrano, pijačo, šolski sistem in še mnogo drugih družbenih značilnosti ta majhne afriške državice. Zamislili smo se nad tem, da pred zamreženim vrati šole stojijo otroci, ki bi se radi naučili osnov branja in pisanja, pa te možnosti nimajo.  Upajmo, da bo tudi njim nekoč posijalo sonce in bo ena izmed temeljnih otrokovih pravic – pravica do šolanja zavladala na celem našem planetu.

Razredničarka in učenci 8. b