Naša učenka Lea na 28. nacionalnem otroškem parlamentu

Objavljeno: 16.04.2018 | Avtor: Gordana Kenda Kozinc

V ponedeljek, 9. 4., se je naša devetošolka Lea Haler udeležila 28. nacionalnega otroškega parlamenta. V veliki dvorani DZ je o šolstvu in šolskem sistemu razpravljalo 114 osnovnošolk/-cev in srednješolk/-cev. Vsi so pogumno spregovorili in izrazili svoje poglede na temo, ki jim je zelo blizu. Na lastni koži so spoznali, kako težko je včasih uskladiti določeno mnenje.

Mladim parlamentarcem so prisluhnili tudi številni politiki: Borut Pahor, predsednik države; Miro Cerar, predsednik vlade; Milan Brglez, predsednik DZ; Maja Makovec Brenčič, ministrica za izobraževanje, znanost in šport; Anja Kopač Mrak, ministrica za delo, družino, socialne zadeve in še nekaj drugih predstavnikov posameznih poslanskih skupin.

Želimo si in upamo, da bo delček njihovih idej v bližnji prihodnosti tudi udejanjenih.

Mentorica SUŠ: Gordana Kenda Kozinc