NARAVOSLOVNI DAN PRVOŠOLCEV NA TRAVNIKU IN V GOZDU

Objavljeno: 22.06.2021 | Avtor: Tadeja Rupar

V sredo, 16. 6. 2021, smo imeli prvošolci naravoslovni dan z naslovom “Obisk travnika in gozda”. Najprej smo si v učilnicah ogledali elektronske prosojnice o živalih in rastlinah, ki jih lahko vidimo v gozdu in na travniku. Zatem so si učenci pripravili jajčne škatle z navodili za iskanje na travniku in v gozdu. Na opazovalni sprehod smo odšli po malici in ob upoštevanju priporočila, da se skupine ne srečujejo in ostanejo v mehurčku. Dan je bil zelo topel, zato smo že pred odhodom poskrbeli tudi za zaščito. Pot nas je vodila proti hribu Hraste, kjer so učenci opazovali travniške rastline in živali. Veselili so se, ko so ulovili kakšno travniško žival ali našli prej imenovano rastlino. Preizkušali so se tudi v določanju položaja z razgledne točke in poimenovanju znanih stvari v okolici. V prijetni senci gozda smo opazovali drevesa in ostale rastline. Gozdnih živali nismo opazili, razen ptic, ki so nam prepevale med potjo. Zato smo več pozornosti posvetili različnim drevesom. Dejavnosti so bile učencem zelo všeč, saj so bili ves čas zelo aktivni in vedoželjni, kljub toplemu vremenu.

Učenci in učiteljice 1. razredov