Naravoslovni dan 5. razreda

Objavljeno: 8.06.2023 | Avtor: Barbara Vidic

V četrtek, 8. 6., smo imeli učenci 5. razreda naravoslovni dan o zdravju.

Izdelali smo 5 plakatov o skrbi za zdravje v poletnem času, nato pa smo odšli v jedilnico. Naredili smo sadna nabodala za vse učence, učiteljice in kuharico naše šole. Pri malici smo jih ponudili kot sadno malico.

Po malici smo odšli do reke Save, kjer smo raziskovali, kako je reka onesnažena. Našli smo največ ličink potočne postranice in eno pijavko. Ujeli smo tudi dve ribici, ki smo ju vrnili v reko. Na podlagi ličnik, ki smo jih našli, smo ugotovili, da je Sava srednje onesnažena voda.

Vrnili smo se nazaj do šole. Na poti nas je ujel dež, zato smo del poti pretekli. To je dobro, saj je gibanje dobro za naše zdravje.

Ob povratku smo se posladkali še s sadjem, ki je ostalo pri izdelavi sadnih nabodal.

Naravoslovni dan je bil odličen in imeli smo se super.

Zapisali učenci 5. razreda Poš Loka