Mladi genialci

Objavljeno: 17.04.2024 | Avtor: Barbara Košar

Učenci OŠ Sava Kladnika Sevnica so v torek, 16. 4. 2024, sodelovali na kvizu Mladi genialci, tekmovanju v energetski pismenosti, ki ga je organiziralo podjetje Gen energija in Nuklearna elektrarna Krško. Zaključno tekmovanje je potekalo v veliki dvorani Kulturnega doma v Krškem, kjer so se pomerile ekipe učencev s 17  posavskih osnovnih šol. Učenci naše šole so se na tekmovanje pripravljali pod mentorstvom učiteljice Valentine Mlakar in Gizele Škoda. Za našo šolo so tekmovali učenci Tian Borovac 9.a, Tomaž Kolman 9.a in Aljaž Kovač iz 8.c razreda. Kot rezervni tekmovalec se je na tekmovanje pripravljal tudi učenec 8.a Nal Klatnus. Učenci so pokazali izjemno veliko znanja in usvojili odlično 2. mesto. Tekmovalci so za nagrado prejeli vsak svoj tablični računalnik, vsi pa so prejeli majico in priznanje za sodelovanje na tekmovanju Mladi genialci. OŠ Sava Kladnika Sevnica pa je prejela pokal in denarno nagrado v vrednosti 700 evrov za nakup didaktičnih pripomočkov. Ob doseženem uspehu je vse mlade ume naše 4 članske ekipe pohvalilo vodstvo šole, ravnatelj pa jim je podelil priznanja ter jih vzpodbudil k nadaljnjim aktivnostim na tem področju. K dobremu vzdušju in uspehu so v veliki meri pripomogli tudi navijači in nekateri starši, ki so z bučnimi aplavzi tekmovalce prisrčno vzpodbujali.  Zahvaljujemo se organizatorju za odlično  pripravljeno tekmovanje in uspešno sodelovanje.

Mentorica: Gizela Škoda