»Mislimo varno, ravnajmo varno, bodimo varni«

Objavljeno: 18.09.2017 | Avtor: Sergeja Seljak

Danes je na naši šoli poseben dan, saj vsi učenci Občine Sevnica skupaj obeležujemo Evropski teden mobilnosti. Zjutraj so se našim učencem prve triade pridružili učenci OŠ Boštanj, Tržišče, Blanca, Krmelj in Šentjanž. Vsi zbrani so se razdelili v štiri velike skupine, ki so v ponedeljkovem dopoldnevu obiskale štiri različne »postaje«. Učenci so si tako ogledali lutkovno predstavo (Ne)zgode v prometu, ki je avtorsko delo Grajskega lutkovnega gledališča Sevnica. Svoje delo je predstavila Slovenska policija: učenci so si ogledali  njihova vozila, opremo, spoznali so delo s službenimi psi ter delo drugih specialnih enot policije. Trije pogumni policisti so prikazali borilne veščine oz. prijeme, s katerimi postopajo ob morebitnih neupoštevanjih reda in miru. V avli šole so prisotni spoznali tudi manjšo zasedbo policijskega pihalnega orkestra; glasbeniki so nam pokazali svoje instrumente in nam zaigrali nekaj čudovitih skladb. Po malici so se vsi zbrali igrišču, kjer sta nas nagovorila ravnateljica naše šole, Mirjana Jelančič, in župan Občine Sevnica, gospod Srečko Ocvirk. Občina Sevnica je Policijski postaji Sevnica predala kolo, ki ga bodo policisti uporabljali za spremljanje varnosti kolesarjev in ostalih udeležencev v Sevnici in okolici. Učenci so v dnevu, namenjen ozaveščanju o varnosti v prometu, podrobneje spoznali pester poklic policistov in v poučni lutkovni igrici prepoznali nevarnosti v prometu in načine, kako se jim izogniti.

Vsem želimo varen in prijeten teden mobilnosti.