Mediji o nas – Mirjana Jelančič: Šola – hiša znanja in spoštovanja

Objavljeno: 21.03.2018 | Avtor: mlampret

Največjo šolo v sevniški občini, OŠ Sava Kladnika, ki ima tudi dve podružnični šoli, v Loki pri Zidanem Mostu in na Studencu, vodi Mirjana Jelančič, po izobrazbi profesorica razrednega pouka. V središču njenega delovanja so učenke in učenci s svojimi sposobnostmi ter interesi in zadovoljni zaposleni.

Predno ste postali ravnateljica, ste poučevali na podružnični in kasneje na centralni šoli; kako se spominjate dela v razredu, kakšni so bili otroci, kje je delo lažje steklo?
Na poučevanje imam izjemno prijetne spomine in tudi v vlogi ravnateljice še vedno rada poučujem, da ohranim stik s stroko, učenci in da bolje razumem učitelje. V podružnični šoli na Studencu sem kot začetnica poučevala v kombiniranem oddelku in ta oblika dela je bila zame precejšen organizacijski in strokoven izziv. V oddelku je bilo 18 učencev …

Kliknite na povezavi in preberite prispevek v posavskem obzorniku.

Preberite tudi prispevek Najlepše je domače priznanje.