MEDGENERACIJSKO SOŽITJE MED SEVNIŠKIMI UČENCI IN STAROSTNIKI

Objavljeno: 10.04.2016 | Avtor: MArjeta Teraž

Mladi razigrani sevniški učenci radi sodelujemo starejšimi, ki živijo v Domu upokojencev v Sevnici. Ena izmed tradicionalnih prireditev je tudi Pozdrav pomladi, s katerim že kar nekaj let prinašamo pomlad v dom starejših občanov. Tudi letos smo jih razveselili z različnimi glasbenimi točkami.  Prireditev je organizirala Nuša Gradišnik, vodja prostovoljcev na naši šoli.  Nastopil je šolski bend, Glasbene miške pod vodstvom Irene Železnik in učenci 9. b, ki so skupaj z Natašo Vidic pripravili venček ljudskih pesmi.  Učenci smo ob zaključku nastopa  razdelili simbolična darilca in poklepetali s poslušalci.

Starejšim občanom naše občine je bil nastop zelo všeč, kar so pokazali z velikim aplavzom, nekaj pa jih je na koncu celo zaplesalo. Veseli smo, da lahko na ta način marsikomu popestrimo dan.

Tinkara Jene, 9. b