Kulturni dan v Loki

Objavljeno: 8.02.2021 | Avtor: Barbara Vidic

8. februar je Prešernov praznik – slovenski kulturni praznik. V petek smo zato v šoli imeli kulturni dan. Potekal je spet preko računalnika. Vsi učenci in učiteljice podružnice Loka smo se dobili v isti skupini. Ogledali smo si šolsko proslavo pred kulturnim praznikom in  nekaj kratkih filmčkov. Potem smo se porazdelili v skupine in spoznavali življenje Franceta Prešerna. V naši skupini smo rešili kviz o Francetu Prešernu. Po kvizu smo se zopet srečali vsi učenci in si zaželeli lep kulturni vikend. Zatem smo se dobili 4. in 5. razred in smo poklepetali o srečanju z ostalimi učenci, poslušali n brali pesem ter dobili naloge za samostojno delo.

Vsi si želimo, da bi se kmalu lahko vrnili v šolo.

Tai Cvar Gončin, 4. L, član novinarskega krožka

Prešeren naš največji pesnik je.

Res znan po Sloveniji je.

Ena njegovih pesmi našo himno drži.

Še enkrat zapojmo našo sedmo kitico,

Ena največjih pesmi je to.

Res slavimo Franceta Prešerna,

Ena, dve in tri naj živi!

Naš slovenski pesnik si ti!

Katarina Strajnar, 5. L