Kulturni dan četrtošolcev

Objavljeno: 25.04.2016 | Avtor: zvonka Jevševar Kumelj

V torek, 19. aprila, smo se četrtošolci peš odpravili na sevniški grad. Tja smo prišli z velikim nasmehom, ker smo vedeli, da si bomo ogledali same lepe in zanimive stvari.

Učenci 4. b smo si najprej ogledali filma o zgodovini gradu in o turizmu v Sevnici. Filma sta mi bila zelo všeč. Napočil je čas za malico. Vsi smo bili veseli, saj nam je že pošteno krulilo v želodčku. Nato smo zbudili barona Moscona in si z grajskim oskrbnikom ogledali grad, seveda tudi od znotraj. V njem me je najbolj navdušila stara učilnica. Po pogostitvi z grajskimi piškoti smo spoznavali še čudovite lutke v grajskem lutkovnem gledališču. Na koncu smo šli v grajski park. Ker sem slišala, da se v vodnjak meče kovance za srečo, sem tudi sama vanj vrgla drobiž.

Kulturni dan mi je bil zelo všeč. Dobila sem veliko novih spoznanj o sevniškem gradu, ponosu našega kraja.

Tamara Kosem, 4. B