KULTURNI DAN ČETRTOŠOLCEV-NAŠA KULTURNA DEDIŠČINA

Objavljeno: 9.10.2021 | Avtor: zvonka Jevševar Kumelj

Zadnji šolski dan v tednu otroka smo četrtošolci spoznavali veličasten sevniški grad in njegovo zgodovino.

Prebudili smo barona in se zabavali ob njegovem pogovoru z oskrbnikom Cirilom in gospodinjo Marjanco. Baron nam je razkril veliko zanimivega o življenju na gradu in nas pogostil s kolački. V likovni galeriji smo spoznavali zelo raznovrstna dela slikarjev in kiparjev. Oskrbnik nas je na sprehodu po gradu popeljal tudi v staro učilnico in nam predstavil, kako je izgledalo šolanje v preteklosti. V Felicijanovi dvorani smo uživali v ogledu filmov o zgodovini gradu in doživetjih, ki nam jih nudi Sevnica. V družbi lutkarice Snežke in ministra Baltazarja smo v Grajskem lutkovnem gledališču spoznavali številne vrste lutk in njihovo animacijo.

Pester, zanimiv, poučen in zabaven dan smo ocenili s čisto petico. Ponosni smo na našo Sevnico in njeno kulturno dediščino, ki jo moramo skrbno varovati.