KULTURNI DAN ČETROŠOLCEV

Objavljeno: 14.12.2020 | Avtor: Barbara Košar

V petek, 11. 12. 2020, je na Osnovni šoli Sava Kladnika Sevnica potekal kulturni dan četrošolcev. Tema dneva je bila PRAVLJICA. Učenci so najprej spoznali njene značilnosti ter poslušali pravljico o Sneguljčici, ki jo je prebrala razredničarka.  Nato so si  ogledali lutkovno predstavo z istim naslovom v izvedbi Lutkovnega gledališča Ljubljana.

Da pa učenci niso bili ves čas za mizo in računalniki, so se lahko ob videoposnetku Razgibalna šola v živo pol ure razgibavali. Tokrat so izvajali Jogo za otroke , se predihali in razgibali celo telo.

Po polurnem gibanju so učenci izdelali svoje prstne lutke. Bili so zelo ustvarjalni. V večini so lutke izdelali iz blaga in pri tem uporabili različne tehnike: rezanje, šivanje, lepljene. S prstnimi lutkami in poznano vsebino so pravljico lahko odigrali kar doma, v krogu svoje družine. Nekateri so se preizkusili tudi v pisanju in poustvarjanju pravljice ter narisali strip z naslovom Sneguljčica.

Pouk je bil  malo drugačen, a zelo zanimiv in prijeten.

Mateja Knez, učiteljica v OPB