KULTURNI DAN 5. RAZRED

Objavljeno: 22.10.2023 | Avtor: Darinka Jeraj

V petek, 20. 10. 2023, smo imeli na naši šoli poseben kulturni dogodek – koncert. Obiskali so nas  glasbenica Marta Zore, igralec Gojmir Lešnjak  Gojc in profesionalna glasbenika.

Ta dan smo petošolci imeli kulturni dan, ki je bil povsem glasbeno obarvan.

Najprej smo se seznanili z bontonom obnašanja na koncertu. Nato so se nam predstavile sošolke in sošolec z glasbili, ki jih igrajo. V razredu je zazvenela harmonika, nato kitara, citre in na koncu še harfa.

Najbolj bučno pa je bilo v športni dvorani, kjer sta nas v svet glasbe popeljala Marta Zore in Gojc. Še posebej smo se nasmejali Gojcu, ki nam je na šaljiv način demonstriral različne načine petja ter glasbene žanre. Lahko smo tudi aktivno sodelovali s petjem in ploskanjem, nekateri učenci pa so pokazali tudi svoje spretnosti  igranja  na bobnih.

Kulturni dan smo zaključili v razredu s karaokami. Bilo je nepozabno doživetje.

Učenci 5. b