ZAKLJUČEK KUHARSKEGA KROŽKA, 1.- 5. RAZRED, 13., 18. 6. 2019

Objavljeno: 18.06.2019 | Avtor: Erika Anzelc Intihar

Ne da se opisati, res, kako čudovito je sodelovati z otroki, nekaj res izjemnega, posebnega. Na začetku malce zadržani, potem kaj hitro zvedavi in pričakovanja polni obrazi. Iskrice v njihovih očeh, zapackane roke, predvsem neverjetna volja in želja po ustvarjanju kolačkov(mafinov). To je le nekaj nepozabnih trenutkov z njimi.

Kot veste, smo pekli kolačke(mafine). In sicer, PUHASTE Z BOROVNICAMI, ČOKOLADNE POLNJENE Z NUTELO IN MALINOVE Z MLETIMI LEŠNIKI, v obeh skupinah. Pripravili smo tudi mascarpone kremo za okraševanje, uporabili smo tudi različne posipe za okrasitev le- teh. V prvi sva bili z njimi ga. Iva Cizerle članica AKŽ in Simona Hribšek, v drugi skupini je bila z mano ga. Marica, ki jo otroci že poznajo.

Naj omenim, da nam je v prvi skupini zelo nagajala vročina, saj v že tako vročem dnevu, sta pečici dodatno segreli prostor. Krema se je kar topila pred očmi. Ampak nič ne de, otroci so bili vseeno navdušeni. Nam je temperatura danes zato bolj prizanesla.

Naj pohvalim prav vse in upam, da nam bo tudi v naslednjem letu omogočeno sodelovanje z njimi.

Prav lep kuharski pozdrav,

Simona Hribšek, koordinatorica kuharskega krožka