KEMS nagradni natečaj

Objavljeno: 19.04.2017 | Avtor: Sergeja Seljak

Na naši šoli je potekal nagradni natečaj KEMS. Se sprašujete, kaj to pomeni? Učenci smo inovativno in ustvarjalno izdelovali različne okrasne in uporabne izdelke iz KEMS embalaže, torej iz kartonaste embalaže različnih velikosti. V nagradnem natečaju smo sodelovali vsi učenci, bodisi kot posamezniki ali kot skupina. Učenci od 1. do 5. razreda so ustvarjali na temo gozda in oblikovali najrazličnejše gozdne motive. Učenci od 6. do 9. razreda pa smo ustvarjali na temo svetovnih znamenitosti; v domišljiji smo potovali povsod po svetu. Vse izdelke so učenci oddali v kabinet športne vzgoje, predstavniki Eko šole pa so jih postavili na ogled v avlo šole. Najboljši izdelki obeh starostnih skupin bodo nagrajeni, a nagrada ni tisto najpomembnejše. Pomembno je, da smo zopet ozavestili velike količine odpadkov, spregovorili o pomenu gozda, izrazili svoje umetniške žilice in med izdelovanjem uživali v družbi prijateljev. Vsi, ki si še niste ogledali izdelkov, vljudno vabljeni v eko kotiček v avlo šole.

Novinarski krožek OŠ Sevnica