IEARN PROJEKT – IZMENJAVA BOŽIČNIH VOŠČILNIC

Objavljeno: 29.01.2019 | Avtor: mlampret

V okviru projekta iEarn smo se učenci 2. a razreda udeležili božične izmenjave voščilnic. Mednarodna koordinatorica projekta nas je razvrstil v skupine. V isto skupino so bili uvrščeni še učenci iz Tajvana, Teksasa (ZDA), Rusije, Belorusije, Poljske in Romunije. Starost udeleženih je bila različna: od najmlajših petletnikov do najstarejših dvanajstletnikov. Preko učiteljev so učenci zastavljali vprašanja in poročali o napredovanju izdelave božičnih voščilnic. Predstavili smo tudi kraj, v katerem se šolamo in kako naše šole izgledajo od zunaj. Z učenci smo z veseljem opazovali različne šole po svetu in na zemljevidu poiskali države ter si ogledali slike njihovih glavnih mest.

Ob koncu novembra smo se lotili izdelave voščilnic, ki smo jih poslali v svet na začetku decembra. Cel december in tudi januar so nas zjutraj razveseljevala sporočila učencev iz vsepovsod. Ob tem smo urili tudi svoje znanje angleščine in poskušali razumeti, kaj so nam učenci v angleščini sporočili.

Ana Gorenc