DRŽAVNO TEKMOVANJE V SMUČARSKEM TEKU NA POKLJUKI

Objavljeno: 18.03.2016 | Avtor: MArjeta Teraž

4. marca 2016 se je dvanajst učencev in učenk od sedmega do devetega razreda OŠ Sava Kladnika Sevnica pod vodstvom učitelja Igorja Povšeta odpravilo na Pokljuko, na državno tekmovanje osnovnih šol v teku na smučeh. Tekmovanje se je odvijalo na Rudnem polju, kjer smo tekli dva kilometra v kategoriji nekategoriziranih dečkov in deklic.

Ko smo se podali na progo, nam je težave povzročal novo zapadli sneg, zato so bile naše smuči občutno počasnejše. V cilj smo pritekli zelo utrujeni in hkrati zadovoljni, da nam je uspelo prehiteti kar nekaj učencev . Po krajšem počitku smo se odpravili na planino Javornik, ki je bila oddaljena 6 kilometrov. Na planini smo se ustavili, da bi se spočili, vendar se je počitek kmalu prelevil v napet boj v kepanju. Resnično smo uživali in težko smo se poslovili od tako idilične pokrajine. Vrnili smo se na Rudno polje, kjer so bile postavljene zmagovalne stopničke za najboljše smučarje tekače. Za prvič smo se odlično odrezali, saj smo ekipno dosegli peto mesto v državi, najbolj pa je izstopala Lea Haler, ki je tudi kot posameznica zasedla peto mesto. Na koncu smo prejeli še manjše nagrade za vse udeležence in se zadovoljni odpeljali domov.

Nadja Starič, Iva Močan, 8. r.