Državno tekmovanje iz astronomije

Objavljeno: 27.05.2019 | Avtor: mlampret

Ko se zvečer ozreš v nočno nebo, vidiš ogromno zvezd. Če imaš srečo in opazuješ ob pravem času, lahko vidiš polno utrinkov, ki osvetljujejo nebo. Še več pa vidiš, če veš kaj opazuješ in če opazuješ s teleskopom.  Naravo je potrebno opazovati in razumeti. Tako smo se tudi učenci pripravljali na tekmovanje iz astronomije. Preživeli smo noč na šoli, ko smo opazovali s teleskopom in opazovali nekatera ozvezdja, Luno in planete, ki so bili takrat vidni. Ob različnih eksperimentih, branju literature, poslušanju razlage učiteljice in seveda reševanju nalog s tekmovanj,  smo se pripravljali najprej na šolsko tekmovanje, kjer smo se dobro odrezali in se tako uvrstili na državno tekmovanje. Državnega tekmovanja smo se udeležili  Ela Falež, Lana Kozinc, Ana Kožuh Šantej in Tomaž Urh.  Vsi smo učenci osmega razreda. Skupaj smo se pripravljali, debatirali in sodelovali  med seboj. Vsi štirje smo bili uspešni in na državnem tekmovanju usvojili srebrno priznanje. Državno tekmovanje je potekalo 12.1.2019 na gimnaziji Šentvid v Ljubljani.

Iskrene čestitke vsem štirim tekmovalcem

Mentorica Valentina Mlakar