DRŽAVNO MATEMATIČNO TEKMOVANJE MATHEMČEK

Objavljeno: 3.07.2015 | Avtor: mlampret

V soboto, 22. 11. 2014, je bilo na Fakulteti za računalništvo in informatiko državno matematično tekmovanje MATHEMČEK iz prostorske predstavljivosti.

V Sevnico smo iz meglene Ljubljane odnesli kar 15 srebrnih državnih matematičnih priznanj in 4 zlata državna priznanja.

Z državnim srebrom so se obarvali učenci : Vid Lisec, Zara Stanič, Tian Janežič, Ivana Sešlar, Leonel Brečko, May Orešek, Jaka Kolman, Tamara Kosem, Jurij Žveglič, David Gosar Colner, Črt Pinterič, Eva Ocvirk, Katarina Knez, Jakob Teraž in Žan Seničar.

Štiri deklice pa so posegle po zlati barvi državnega priznanja. To sta prvošolki Tjaša Jesih in Kaja Vilčnik, četrtošolka Ana Kožuh Šantej in petošolka Valentina Žveglič.

Učenci dodatna matematična znanja pridobivajo pod mentorstvom Ernestine Krajnc, prof. razrednega pouka in Milanom Mitrovičem, prof. matematike.

Mentorja mat. krožka