Devetošolci in pustolovščina na Gorenjskem

Objavljeno: 12.06.2018 | Avtor: Sergeja Seljak

Čeprav devetošolci radi dolgo spimo, budilka ta petek ni zvonila prehitro. V petek, 8. junija, smo se namreč devetošolci odpravili na zaključno ekskurzijo na Gorenjsko. Po dobrih dveh urah vožnje z avtobusom smo prispeli v neokrnjeni Bohinj. Ena skupina se je odpravila na sprehod ob čudovitem jezeru, druga pa se je podala v adrenalinski park. Med hojo ob jezeru smo klepetali in peli, v prijetnem zalivčku pa smo si ohladili noge in se zabavali vsak na svoj način. Nato smo se preizkusili v namiznem tenisu in igrah z žogo ter tako dočakali svojo priložnost za dvig adrenalina v adrenalinskem parku. Steber poguma, plezanje na višini 8 metrov in gigantska gugalnica so nam pognali kri po žilah 🙂 Sledilo je kosilo: okrepčali smo se v bližnji restavraciji, nato pa smo pot nadaljevali proti Bledu. Nekaj kilometrov nad Bledom smo si oblekli neoprenska oblačila, si nadeli čelade in rešilne jopiče ter se posedli v čolne. Na vrsti je bil nepozaben rafting 🙂 Dan je bil vroč, zato je škropljenje v hladni Savi Dolinki zelo prijalo. Po uspešno prevoženih brzicah bi se morali spustiti še z zip-linom, a vreme tega ni dopuščalo. Z avtobusi smo se tako odpeljali do Lesc, kjer smo se okrepčali v Mc’ Donaldsu. Ob osmih zvečer se je začela zabava v disku: plesali in peli smo do desetih, ko smo navdušeni nad izjemno pestrim dnem sedli na avtobuse. Ta dan bomo za vedno hranili v lepem spominu.

Devetošolci OŠ Sevnica