Devetošolci doživeli baletni spektakel

Objavljeno: 8.12.2016 | Avtor: Sergeja Seljak

V petek, 18. 11. 2016, smo se devetošolci OŠ Sava Kladnika Sevnica odpravili v Ljubljano, kjer smo si v operni hiši ogledali balet Romeo in Julija ruskega skladatelja Sergeja Prokofjeva. Zgodbo že dobro poznamo iz šolskih klopi, zato smo z navdušenjem spremljali tudi baletno uprizoritev. Še dobro, da sem si predhodno natančno prebrala gledališki list, da sem lahko pozorno spremljala dogajanje na odru. Sploh si nisem predstavljala, da je možno dramsko besedilo prikazati z gibom oz. plesom. Navdušena sem bila tudi nad obrazno mimiko baletnikov.  Ta dan bi ocenila z odlično oceno, saj me je predstava resnično pritegnila, kljub temu, da je bila to zame prvo srečanje z baletom. Vesela bi bila, če bi to lahko še kdaj ponovili.

Anuška Zemljak, 9. a