DELAVNICE pri projektu VARNO V VRTEC IN ŠOLO

Objavljeno: 12.11.2023 | Avtor: Tadeja Rupar

Tudi v letošnjem letu smo se nekatere učiteljice odločile za sodelovanje v projektu »Varno v vrtec in šolo«, ki je del širšega programa Šola sobivanja in združuje projekte z različnih področij trajnostnega razvoja. Organizator projekta je društvo Sobivanje, projekt pa podpira tudi Agencija za varnost prometa. Namen projekta je otroke spodbujati k razmišljanju o varnosti v prometu na splošno ter o varnosti na poti v vrtec in šolo ter v okolici otroških igrišč. Organizator vsako leto v sklopu projekta »Varno v vrtec in šolo« pripravi in izvede v oktobru in novembru delavnice na šolah na temo prometne varnosti. V letošnjem šolskem letu je bila naša šola med izbranimi šolami. Pripravili so enourne brezplačne poučno-zabavne delavnice za prvošolce. Skupaj s strokovnjaki in animatorji so prvošolci raziskovali varnost v prometu, varno pot v vrtec in šolo in se pogovarjali o vplivu prometa na okolje ter se zabavali ob praktičnih delavnicah. Prvošolci so bili nad delavnicami zelo navdušeni. Nekaj trenutkov druženja smo zabeležili  in si jih lahko ogledate na slikah.

Zapisala: Tadeja Rupar