DAN V OXFORDSKEM CENTRU LJUBLJANA

Objavljeno: 8.06.2015 | Avtor: mlampret

V petek, 5.6.2015, ob 12.30, smo se učenke, ki smo obiskovale dodatni pouk angleščine pri gospe Liudmili Pesehonovi v spremstvu naše mentorice in nekaj učenk iz devetega razreda odpravile proti železniški postaji. Počakale smo na svoj vlak, ki nas je odpeljal v Ljubljano. Po prihodu v slovensko prestolnico smo se sprehodile mimo Prešernovega trga do našega cilja. Med potjo nam je bilo zelo vroče, zato smo se prav lepo oddahnile, ko smo stopile v hladno knjigarno. Tam nam je prijazna gospa povedala nekaj o knjigah in slovarjih, o tem kako po vsem svetu označujejo težavnost knjig/jezikov, naredile pa smo tudi nekaj zanimivih vaj. Za konec smo si učenke lahko izbrale knjigo po naši izbiri v angleščini, ki jo je plačal šolski sklad in bo kasneje na izposojo v šolski knjižnici. Zanimivo je bilo, da si je večina učenk izbrala kriminalke. Po končanem obisku v Oxfordskem centru smo se odpravile nazaj proti Prešernovem trgu. Učiteljica nam je povedala, kje in kdaj se dobimo, nato pa smo imele prosti čas. Vse učenke smo dale pot pod noge in zavile v Čopovo ulico. Ob šestih popoldan smo se odpravile proti železniški postaji v Ljubljani. Med vožnjo, ki je minila zelo hitro, smo vse uživale v kupejih. V Sevnico smo se vrnile okoli osme ure. Poslovile smo se in vročega, zanimivega dne je bilo konec. Vse smo zelo uživale in takšen dan bi z veseljem še velikokrat ponovila.

Tina Rupar, 7. a