DAN POKLICEV V PB, 24. 3. 2023

Objavljeno: 25.03.2023 | Avtor: Erika Anzelc Intihar

Kaj želim postati? Kaj me veseli? Kje se vidim v prihodnosti? Kaj me navdušuje? To je le nekaj vprašanj za učence, da se začno spogledovati s svojo poklicanostjo, radovednostjo, hobijem… Učenci so želeli sppznati poklic pravnik in maser. In na naše povabilo se je prijazno odzvala Helena Mlakar, mamica naših učenk. Učenci so spoznali poklic pravnika, pomen pravil, ustavo, ravni šolanja, delo policije, življenje v zaporih, delo tožilca, sodnika in še in še. Učenci so bili izjemno radovedni in izvedeli veliko novega, poučnega. Ob koncu pa so spoznali in doživeli še poklic maserja, torej delo z rokami in znanjem, ki je potrebno za pravo, zdravo sprostitev. Otroci so bili navdušeni, mamici Heleni Mlakar pa se prisrčno zahvaljujemo za pripravljenost in sodelovanje.
Bilo je navdušujoče in težko smo se poslovili.
Naslednji petek spoznavamo poklic veterinar.
S prijaznimi pozdravi,
Mirjana Jelančič, prof.