Četrtošolci smo se podali v svet lutk

Objavljeno: 8.05.2018 | Avtor: Sergeja Seljak

V ponedeljek, 7. maja, so nas, četrtošolce, obiskali lutkarji Grajskega lutkovnega gledališča Sevnica. Učitelj Bernard nam je razdelil material glede na vlogo v predstavi. Razložil nam je, kako se izdelujejo lutke in vsi smo komaj čakali, da smo začeli z delom. V pripravljeno osnovo smo namestili spužvico za prst, nato pa smo lutki vdihnili dušo z očmi, nosom in usti, ki smo jih izrezali in nalepili. Dodali smo lase iz volne, pokrivalo in na koncu lutko še oblekli v zanimiva oblačila. Po malici smo prvič preizkusili lutke s sceno za vaje, drugič pa je šlo zares. Učitelj je našo lutkovno igrico posnel, da smo lahko pogledali, kje bi lahko izvedbo še izboljšali. V našem, 4. c, razredu je 21 učencev ta tehniški dan ocenilo s pet, kar pomeni, da je izdelava lutk navdušila čisto vse. Ta dan nam še dolgo ostal v spominu, saj nas bodo lutke razveseljevale tudi doma.

Velika zahvala članom Grajskega lutkovnega gledališča Sevnica, ki so nas popeljali v poseben domišljijski svet. Kakšne lutke smo ustvarili in kako smo se zabavali pa si poglejte na spodnjih fotografijah.

Nia Bedek, Martin Mastnak in Lana Vurnek, 4. c