BRANJE ZGODBICE V 2. IN 3. RAZREDU PODALJŠANEGA BIVANJA

Objavljeno: 29.09.2023 | Avtor: Danijela Dornik

29. septembra obeležujemo mednarodni dan ozaveščanja o izgubah hrane in odpadni hrani, zato smo v 2. in 3. razredu podaljšanega bivanja brali jesensko obarvano zgodbico naše priljubljene otroške pisateljice Svetlane Makarovič: Polh si sposodi hruško. Najprej smo našteli nekaj naslovov njenih znanih zgodbic, ki jih imamo v naši šolski knjižnici. Ponovili smo značilnosti jeseni in ugotovili, da si nekatere živali pripravljajo zaloge hrane, ker se pripravljajo na dolgo zimsko spanje. To pa nikakor ne velja za polha v naši zgodbici. Srečamo se z ošabnim, objestnim in lahkomiselnim polhom, ki živi v obilju, vendar svoje hrane ni pripravljen deliti z ostalimi, raje se z njo igra, iz svojih napak pa se tudi ničesar ne nauči.