Otroški občinski parlament 2013

OTROŠKI OBČINSKI PARLAMENT 2014

V torek, 11. 3. 2014, smo se učenci OŠ Sava Kladnika Sevnica z mentoricama Metko Pinoza in Hano Aupič udeležili občinskega otroškega parlamenta, ki je letos potekal na sevniškem gradu.

Ob 8.30 smo se s kombijem odpravili izpred naše šole. Ob devetih je bil sprejem parlamentarcev in  govor župana, g. Srečka Ocvirka. Spregovoril je o razmerah v družbi, ki je letošnja tema šolskega parlamenta. Sledilo je delo po skupinah. V prvi skupini so se pogovarjali o  medsebojnih odnosih, v drugi o skrbi za okolje, v tretji pa smo se pogovarjali o vrednotah in potrošništvu. Vsak udeleženec je moral že vnaprej pripraviti rešitve in njegovo mnenje. Skupaj smo razpravljali in na koncu izdelali sklepe, ki smo jih nato predstavili še parlamentarcem iz drugih skupin. Vsaka šola je izbrala enega predstavnika, ki se je potegoval za sodelovanje na debati v nacionalnem parlamentu, ki bo aprila potekala v Ljubljani. Naša šola je predlagala Miho Špana. Vsak predlagani učenec se je predstavil in povedal, zakaj bi bil dober predstavnik naše občine. Sledila je malica, nato pa volitve. Vsaka šola je prejela glasovnico in obkrožila dva predstavnika za nacionalni parlament in temo, o kateri se bomo pogovarjali naslednje šolsko leto. Največ glasov je prejel učenec iz OŠ Tržišče, ki je bila tudi gostiteljica letošnjega šolskega parlamenta. Nekaj čez  12.00 uro se je prireditev končala. Prepričana sem, da smo se učenci naše šole pri debati dobro izkazali.

Tinkara Jene, 7. b