1.c sodeloval v projektu iEarn – Talking kites all over the world

Objavljeno: 6.03.2024 | Avtor: Katja Lackovič

Učenci 1. c smo v okviru projekta iEarn – Talking kites all over the world, izvedli medpredmetni dan z različnimi dejavnostmi. Spoznavali smo različne vrednote kot so strpnost, različnost, spoštovanje, sprejemanje, sobivanje, prijateljstvo, mir, upanje… za boljši svet. Spoznali smo Konvencijo o otrokovih pravicah in ugotovili, da k našim pravicam sodijo tudi dolžnosti. Prebrali smo pravljico Zaljubljeni žabec, ki nas je naučila, da smo kljub različnosti in drugačnosti lahko prijatelji in se imamo radi. Izdelali smo papirnate zmaje, na katere smo napisali vrednote, ki jih želimo sporočiti svetu. »Govoreče zmaje« smo preizkusili na šolskem igrišču pri uri športa. Kako visoko so poleteli! Vsak učenec je v svet ponesel svoje vrednote – vrednote za boljši svet.

Učenci in učiteljici 1. c