ZLATO IN SREBRNO OBARVANA MATEMATIČNA DRŽAVNA PRIZNANJA

Objavljeno: 5.06.2019 | Avtor: Ernestina Krajnc

25.5.2019 se je 13 učencev naše šole udeležilo državnega matematičnega tekmovanja Logična pošast v Mirni Peči. S pošastno težkimi nalogami so se spopadli:

• tretješolci Teja Jesih, Sofija Motore, Maj Androjna in Jakob Homšak,
  • četrtošolec Luka Radišek,
  • petošolki Kaja Vilčnik in Tjaša Jesih,
  • šestošolka Dunja Lućić,
  • sedmošolci May Orešek, Jaka Kolman in Pia Naja Kukec,
  • osmošolca Kristina Guček in Gašper Lipoglavšek.

Priznanje so prejeli: Jaka Kolman. Kaja Vilčnik, Luka Radišek, Pia Naja Kukec, Maj Androjna in May Orešek.

Srebrno državno priznanje je prejelo kar 6 učencev: Teja Jesih, Jakob Homšak, Sofija Motore, Dunja Lućić, Kristina Guček in Gašper Lipoglavšek.

S svojim znanjem pa je učenka Tjaša Jesih priznanje obarvala z zlato barvo. Prejela je zlato državno priznanje Logična pošast.

Učenci so skozi celo šolsko leto nabirali dodatna znanja pri mentorjih: Ernestini Krajnc, Petri Jesih, Metki Pinoza in Milanu Mitroviću.

Vsem učencem iskreno čestitam za trud, vloženi čas in pogum, da se spopadajo z vedno težjimi tekmovalnimi nalogami.

Vodja tekmovanja: Ernestina Krajnc