ZBIRANJE POMOČI ZA UKRAJINO

Objavljeno: 18.03.2022 | Avtor: Aleš Tuhtar

Spoštovani,

nedaleč od nas poteka vojna. Kjer so bili še včeraj sreča, svoboda in veselje, so danes kupi ruševin, solze in obup. Obup, ki mu sledi samo beg. Beg v katerega greš, če imaš srečo, s tistim kar imaš rad in kar lahko nosijo dve roki in ramena. Za sabo pustiš vse spomine, prijateljstva in tisto, kar si s pridnimi rokami ustvarjal leta.

K sreči je naš svet varnejši in prijetnejši. Imamo velik privilegij, da lahko pomagamo.

Ravnatelji šol in vrtcev v občini Sevnica smo se odločili, da bomo odprli naša vrata humanitarnemu namenu. V tednu od 21. 3. do 25. 3. 2022 bomo na naših šolah in v vrtčevskih skupinah zbirali pomoč. Prispevate lahko higienske pripomočke, komplete prve pomoči in material za prvo pomoč ter prehranske izdelke (z daljšim rokom trajanja, vsaj pol leta pred iztekom roka uporabe).

Pomoč bo pomoči potrebnim razdeljeval Rdeči Križ Slovenije. Zadnji dan se akcija zaključi ob 8.00.

Skupaj. Po svojih najboljših močeh pomagamo. Vsak prispevek je dobrodošel. Iskrena hvala, da pomagate. Nekomu, ki vas ne pozna, a vam bo kljub temu hvaležen. Nekomu, ki doma ni zapustil po svoji krivdi. Nekomu, ki bi se samo rad vrnil nazaj domov. V mir.

S spoštovanjem.

Aleš Tuhtar, ravnatelj