NARAVOSLOVNI KROŽEK, 18. 4. 2024

Objavljeno: 18.04.2024 | Avtor: Erika Anzelc Intihar

Danes smo sodobno tehnologijo prenesli v naravo. Imeli smo lov na zaklad s pomočjo tablic. Iskali smo zastavljene cilje in jih s fotografijo ovekovečili. Otroci so zelo zelo uživali.

Nadaljevanje krožka sledi. zdaj bomo fotografije obdelali in jih pogledali v našem notranjem natečaju.

Mladi genialci

Objavljeno: 17.04.2024 | Avtor: Barbara Košar

Učenci OŠ Sava Kladnika Sevnica so v torek, 16. 4. 2024, sodelovali na kvizu Mladi genialci, tekmovanju v energetski pismenosti, ki ga je organiziralo podjetje Gen energija in Nuklearna elektrarna Krško. Zaključno tekmovanje je potekalo v veliki dvorani Kulturnega doma v Krškem, kjer so se pomerile ekipe učencev s 17  posavskih osnovnih šol. Učenci naše šole so se na tekmovanje pripravljali pod mentorstvom učiteljice Valentine Mlakar in Gizele Škoda. Za našo šolo so tekmovali učenci Tian Borovac 9.a, Tomaž Kolman 9.a in Aljaž Kovač iz 8.c razreda. Kot rezervni tekmovalec se je na tekmovanje pripravljal tudi učenec 8.a Nal Klatnus. Učenci so pokazali izjemno veliko znanja in usvojili odlično 2. mesto. Tekmovalci so za nagrado prejeli vsak svoj tablični računalnik, vsi pa so prejeli majico in priznanje za sodelovanje na tekmovanju Mladi genialci. OŠ Sava Kladnika Sevnica pa je prejela pokal in denarno nagrado v vrednosti 700 evrov za nakup didaktičnih pripomočkov. Ob doseženem uspehu je vse mlade ume naše 4 članske ekipe pohvalilo vodstvo šole, ravnatelj pa jim je podelil priznanja ter jih vzpodbudil k nadaljnjim aktivnostim na tem področju. K dobremu vzdušju in uspehu so v veliki meri pripomogli tudi navijači in nekateri starši, ki so z bučnimi aplavzi tekmovalce prisrčno vzpodbujali.  Zahvaljujemo se organizatorju za odlično  pripravljeno tekmovanje in uspešno sodelovanje.

Mentorica: Gizela Škoda

CANKARJEVO TEKMOVANJE

Objavljeno: 17.04.2024 | Avtor: Erika Anzelc Intihar

Letošnjega Cankarjevega tekmovanja sta se udeležili Mladena Radulović in Nina Jesih. Za uspeh jima čestitamo. Še posebno smo ponosni na Nino Jesih saj je osvojila vse možne točke. ČESTITAMO!!!

Nastop pevskega zbora Glasbene muce na pevski reviji Poj z menoj

Objavljeno: 16.04.2024 | Avtor: Barbara Dolenc

V torek, 9. 4. 2024, so učenci od 3. do 5. razreda, ki obiskujejo pevski zbor Glasbene muce, nastopili na pevski reviji Poj z menoj. V polni dvorani kulturnega doma so se poslušalcem predstavili s pesmimi, ki so jih za nastop izbrali sami in sicer Dežela branja, Na planin’cah in Maškarada. Učencem za pogum in lepo zapete pesmi iskreno čestitamo.

ŠPORTNO VZGOJNI KARTON, 1. – 5. RAZRED, 15. 4. 2024

Objavljeno: 16.04.2024 | Avtor: Erika Anzelc Intihar

TEHNIŠKI DAN – OBISK PREISA

Objavljeno: 16.04.2024 | Avtor: Barbara Košar

V petek, 12. 4. 2024, smo se učenci osmih razredov odpravili na ogled podjetja  Preis v Sevnici.

Ko smo prišli, nas je nekaj delavcev toplo sprejelo. Povabili so nas na ogled proizvodnje. Pred ogledom smo si nadeli varnostno opremo: čelado ter jopiče.

Podjetje Preis je staro 26 let. Izdelujejo visokokakovostne varjene konstrukcije, ki jih izvažajo po celem svetu. Ko smo končali z ogledom proizvodnje,  smo si ogledali posnetke o Preisu. Nato so nas delavci še pogostili ter predstavili poklice, ki bi jih lahko mi opravljali v podjetju čez nekaj let.

Za njihovo prijaznost in velikodušnost se zahvaljujemo, saj so nam omogočili prijeten ter poučen dan dejavnosti.

Neža Žveglič, 8. c

SREDNJEVEŠKI GRADOVI, 4., 5. RAZRED, 12. 4. 2024

Objavljeno: 14.04.2024 | Avtor: Erika Anzelc Intihar

Ustvarjanje in domišljija naših učencev ne pozna meja. Zopet so nas presenetili s kreativnostjo, reševanjem izzivov, dogovarjanjem in sodelovanjem. Vsi različni-vsi odlični. Bravo!

Zadovoljna učiteljica Mirjana

Tretješolci v gozdu

Objavljeno: 12.04.2024 | Avtor: Barbara Vidic

V petek, 12. 4. 2024, smo se učenci 3. c odpravili v gozd. Najprej smo se ogreli s pohodom do gozda pod Svetim Rokom, nato pa raziskovali svetli gozd. Z nami je bila tudi ga. Marja Kocbek, ki nam je v gozdu predstavila nekaj značilnosti gozda, drevesne vrste in podala veliko zanimivih podatkov o rastlinah in živalih, ki živijo v gozdu, za kar se ji zahvaljujemo. Pri raziskovanju smo uporabili tudi tablične računalnike, da smo lahko gozd opazovali tudi skozi objektiv in posneli nekaj fotografij, ki jih bomo razstavili na oglasni deski v učilnici.

Ker se nam še ni mudilo v šolo, smo se odpravili do cerkve na Svetem Roku, kjer je bilo nekaj časa za igro, posladek in razmišljanje o znanju, ki smo ga ta dan pridobili.

Preživeli smo lep dan in se varno vrnili nazaj v šolo.

BIBLIOBUS NA STUDENCU, 11. 4. 2024

Objavljeno: 12.04.2024 | Avtor: Erika Anzelc Intihar

Vsakič znova se Bibliobusa razveselimo in z veseljem prebiramo nove in nove zgodbe. Svet knjig nas ponese v svetove junakov in lepo je biti enkrat škrat, drugič navihani Gašper, ali pokukati v svet dinozavrov…

ŠPORTNI DAN, 11. 4. 2024, 1., 2., 3. RAZRED

Objavljeno: 12.04.2024 | Avtor: Erika Anzelc Intihar

1.,2. In 3. Razred smo uživali na športnem dnevu. Vsi smo bili utrujeni in nasmejani.