Vabilo na predavanje z naslovom ZGODNJE ZAZNAVANJE IN PREPREČEVANJE MOTENJ HRANJENJA – v torek, 12. 3. 2019, ob 17.00

Objavljeno: 6.03.2019 | Avtor: mlampret

Spoštovani starši,

vabimo vas na predavanje z naslovom ZGODNJE ZAZNAVANJE IN PREPREČEVANJE MOTENJ HRANJENJA, ki bo v torek, 12. 3. 2019,  ob 17.00 v likovni učilnici.

Predavanje je namenjeno staršem osnovnošolskih otrok vseh starosti. Čeprav se problematika pogosto prepoznava šele v najstništvu, zametki motenj hranjenja navadno začenjajo nastajati v zgodnjem otroštvu…

Predavala bo psihologinja Marina Vidović iz Zdravstvenega doma Sevnica.

Seznanili se boste z različnimi vrstami motenj hranjenja ter izvedeli, kako prepoznati znake, s katerimi otroci sporočajo, da so v duševni stiski. Spoznali boste vzroke za razvoj motenj hranjenja ter vlogo staršev pri soustvarjanju, prepoznavanju in preprečevanju razvoja te problematike. Dobili boste tudi koristne napotke, kam se obrniti po pomoč.

Vljudno vabljeni.

Nuša Gradišnik,