TEKMOVANJE IZ ZNANJA ASTRONOMIJE

Objavljeno: 28.05.2015 | Avtor: mlampret

Šolsko tekmovanje iz znanja astronomije je potekalo v četrtek 11. decembra 2014.

Tekmovanja se je udeležilo 19 učencev iz 7., 8. in 9. razreda. Na šolskem tekmovanju lahko učenci osvojijo bronasta Dominkova priznanja. Bronasta priznanja so osvojili naslednji učenci :

Miha Šantej 7. c, Tinkara Jene 8. b, Lara Vraničar 8. b , Eva Zala Kobal 9. a ,Urška Krevelj 9. d in Jernej Žuraj 9. C.

Dve učenki naše šole Tinkara Jene in Eva Zala Kobal sta se uvrstili na državno tekmovanje, ki je potekalo v soboto 11.1.2015 na Gimnaziji Šentvid pri Ljubljani. Učenki sta morali pokazati veliko znanja z razlago pojavov v Vesolju, poznavanja nebesnih teles in uporabo zvezdne karte. Obe učenki sta se lepo potrudili in ponovili lanske rezultate.

Tinkara Jene je osvojila zlato Dominkovo priznanje. Eva Zala pa srebrno Dominkovo priznanje.

Mentorica : Valentina Mlakar