Tekmovanja v znanju iz Vesele šole

Objavljeno: 27.05.2015 | Avtor: mlampret

Šolsko tekmovanje 11. 3. 2015:

11. marca 2015 je na šoli potekalo šolsko tekmovanje v znanju iz Vesele šole. 28 učencev se je preizkusilo v znanju iz naslednjih tem: O stari glasbi (na šolskem in državnem tekmovanju), Skrivnostni labirinti  (na šolskem in državnem tekmovanju), Šola doma in po svetu (na šolskem in državnem tekmovanju),  Za dve suhi ribi, prosim!  (na šolskem in državnem tekmovanju), Zgodba o denarju (na šolskem in državnem tekmovanju), Množični mediji ali ta čudoviti svet podatkov  (na šolskem in državnem tekmovanju), Jedrska energija (na šolskem in državnem tekmovanju), Šege, miti in pravljice (le na državnem tekmovanju).

Bronasta priznanja je osvojilo 26 učencev: Maruša Lipej, Neja Vidmar, Janez Urban Nepužlan, Ajda Trbovc, Tinkara Jene, Anja Popelar, Patrik Kežman, Eva Zala Kobal, Jerneja Starič, Peter Anzelc, Nik Rantah, Ana Trbovc, Hana Držanič, Sara Rantah, Laura Strajnar, Neža Kolman, Liza Senica, Kristina Guček, Valentina Žveglič, Jovana Sekulić, Larisa Kozinc, Črt Pinterič, Luka Koritnik, Ema Mrvič, Martin Zeme, Ema Štigl.

Na državno tekmovanje se je uvrstilo 11 učencev: Maruša Lipej, Janez Urban Nepužlan, Tinkara Jene, Patrik Kežman, Nik Rantah, Ana Trbovc, Valentina Žveglič, Larisa Kozinc, Črt Pinterič, Luka Koritnik, Ema Štigl.

Državno tekmovanje 15. 4. 2015

1. aprila 2015 je v Krškem potekalo državno tekmovanje v znanju iz Vesele šole.

Poleg že prej omenjenih tem, so prišli za DRŽAVNO TEKMOVANJE  v poštev tudi članki v reviji PIL: Velika odkritja: Novi svet, Ščepec znanosti: Tako blizu, a tako daleč, Tačke: Gepard, Ščepec znanosti: Nemirna Zemlja – drugi del, vulkani, Ščepec znanosti: Magnetizem, Reportaža: Benetke – lev, ki hodi sam, Tačke: Črni nosorog.

1614 učencev iz vse Slovenije se je udeležilo državnega tekmovanja, kjer so morali pokazati veliko znanja.

Srebrno priznanje so osvojili: Maruša Lipej, Janez Urban Nepužlan, Tinkara Jene, Patrik Kežman, Nik Rantah, Ana Trbovc, Valentina Žveglič, Larisa Kozinc, Črt Pinterič, Luka Koritnik, Ema Štigl.

Vsem iskreno čestitamo.

Mentorici VŠ: Mateja Blaznik Kovač in Darinka Jeraj