V tednu otroka Z IGRO DO DEDIŠČINE – med 3. in 9. oktobrom 2016

Objavljeno: 22.09.2016 | Avtor: mlampret

Spoštovani koordinatorji kulturno-umetnostne vzgoje!

V Tednu otroka med 3. in 9. oktobrom 2016 se bodo muzeji in galerije po vsej Sloveniji ponovno združili v skupno akcijo in vas popeljali Z IGRO DO DEDIŠČINE. Organizator dogodka je Sekcija za izobraževanje in komuniciranje Skupnosti muzejev Slovenije, ki želi otrokom in družinam na igriv, zanimiv in poučen način približati bogato kulturno dediščino in jim hkrati omogočati kakovostno preživljanje prostega časa. Letos je kar 49 ustanov pripravilo pester izbor razstav, vodstev, delavnic ter drugih muzejskih in galerijskih doživetij, med katerimi se zagotovo za vsakega raziskovalca, radovedneža in ustvarjalca najde primerna ponudba. Kot vsako leto je v Tednu otroka vstop v sodelujoče ustanove za otroke in družine brezplačen.

Podroben program dogajanja najdete na povezavi.

Prosimo vas, da o dogodkih v programu obvestite otroke in mlade ter njihove starše oziroma skrbnike. Se vidimo v slovenskih muzejih in galerijah!

Lepo vas pozdravljamo,

Sandra Jenko, koordinatorka sekcije za izobraževanje in komuniciranje Skupnosti muzejev Slovenije
Ana Petrovčič, nacionalna koordinatorka projekta Kulturni bazar
Nataša Bucik, nacionalna koordinatorka za KUV na MK