SVETOVNI DAN LUTK

Objavljeno: 24.03.2021 | Avtor: Aleš Tuhtar

Spoštovani,

21. marca je bil prvi pomladni dan in “SVETOVNI  DAN  LUTK  2021″, ki ga praznujejo vsi lutkarji in lutke na svetu, v gledališču preberejo tudi slavnostno poslanico UNIMA-e (mednarodno združenje lutkarjev).

Na Gradu Sevnica smo v počastitev tega svetovnega kulturnega praznika že 12. leto zapored organizirali ” Mednarodni lutkovni festival”, kamor tradicionalno vabimo otroke in starše v čarobni svet grajskih lutk.

Zaradi ukrepov pandemije in skrajno omejenega druženja, želimo letos razveseliti vaše otroke, pedagoge in uslužbence po spletu, popolnoma brezplačno, kot naše darilo ob prihodu pomladi za veselo potepanje po fantazijskem svetu lutkovnih predstav – iz Slovenije in Češke.

Povezave do predstav:

POVEZAVA 1

POVEZAVA 2

Lutkovne predstave si boste lahko ogledovali cel mesec in upamo, da vam bodo v veselje in zabavo.

Hvala za sodelovanje in lep pozdrav

GLG  Sevnica  –  Bernard Pungerčič