Srebrno Cankarjevo priznanje za Tjašo Kosem in Tinkaro Jene

Objavljeno: 27.02.2016 | Avtor: mlampret

»Vsak je na svetu za kaj. Vojaki za marše, raj, da se rima na maj, otroci, da starajo starše.

Ptički, da milo pojo, pisun, da smo naj jezni, a pesnik za to, da pesni.«

Tako je v eni izmed mnogih otroških pesmic zapisal Tone Pavček. Že večkrat smo se učitelji prepričali, da je vsakdo na svetu za kaj, saj ste učenci uspešni na različnih področjih. Tokrat se je izkazalo, da imamo na naši šoli tudi učenki, ki znata odlično pisati spise.

Vsi vemo, da ni preprosto napisati dober razlagalni spis. Mnogi so celo prepričani, da je umetnost pisanja spisa sposobnost, ki je človeku dana. V tem je zrno resnice, vendarle pa se je potrebno za dober razlagalni spis marsikaj naučiti, a tega cilja ne dosežemo kar čez noč, pa tudi v enem ali dveh tednih ne.

A vendar je uspelo Tjaši Kosem iz 8. b in Tinkari Jene iz 9. b, da sta se na regijskem tekmovanju za Cankarjevo priznanje povzpeli v sam vrh med tekmovalci iz Posavja in Dolenjske in usvojili srebrno Cankarjevo priznanje. Tinkara se je uvrstila tudi na državno tekmovanje in držimo pesti, da bo marca, »ko bodo šli snežaki od nas daleč tja v Oblačno vas«, s svojim spisom prepričala tudi državno komisijo.

Tatjana Hafner, mentorica CT