PRVOŠOLCI NA EKOLOŠKI KMETIJI

Objavljeno: 28.10.2015 | Avtor: Veronika Pečnik Zgonc

V dneh pred jesenskimi počitnicami smo se prvošolci odpravili na ekološko kmetijo v Podvrh. Obiskali smo gospo Mihaelo Jazbec, ki nas že vrsto let z nasmehom na obrazu pričaka na svoji ekološki kmetiji. Predstavila nam je življenje in delo na kmetiji ter nas podučila o ekološki pridelavi hrane in pomenu sobivanja z naravo. Pripravila nam je delavnice s kmečkimi opravili, v katerih so učenci uživali, večina jih je z veseljem opravljala delo. Razveselili so se božanja teličke, opazovali so kokoši pri nesenju jajc in prašičke pri hranjenju. Ga. Mihaela jim je razkazala EKO vrt in predstavila zelišča, na koncu pa smo si ogledali še mletje moke v domačem mlinu. Z veseljem so si postregli s čajem iz domačih zelišč ter domačim pirinim kruhom. Polni vtisov smo se vrnili v šolo.

Učiteljice 1. razreda

????