POLFINALE V ROKOMETU NA SEVNIŠKI ŠOLI

Objavljeno: 22.03.2016 | Avtor: MArjeta Teraž

V petek, 18. marca 2016, je na OŠ Sava Kladnika Sevnica potekalo polfinale v rokometu za starejše dečke.

Po koncu druge šolske ure smo se zbrali v spodnji telovadnici.Prof. športa Igor Povše nam je dal napotke glede igre  v napadu in obrambi. Sledil je prihod ekip in himna,ki so jo zelo dobro zapele in zaigrale učenke pevskega zbora pod mentorstvom gospe Nataše Vidic. Pričeli smo z ogrevanjem. Prvo tekmo sta igrali OŠ Drava Ptuj in OŠ Gorišnica,zmagala je ekipa iz Gorišnice. Takoj po tej tekmi smo se sevniški rokometaši pomerili z OŠ Drava Ptuj. Tekma je  bila po prvem polčasu zelo izenačena.Po napotkih v garderobi smo v drugem delu prepričljivo zmagali. Brez močne podpore iz publike tega uspeha zagotovo ne bi bilo.

V odločilni tekmi za napredovanje v finale smo se  spopadli s fanti iz Gorišnice. Gostje so zelo dobro začeli, saj je bil rezultat 0:5. Mentor je vzel minuto pavze,ki je zelo koristila, saj smo rezultat izenačili na 6:6. Na polčas so odšli gostje z prednostjo treh golov. Drugi polčas smo pričeli zelo dobro.Tekma je bila zelo izenačena do zadnjih 10minut,potem pa se je izkazal njihov visoki vratar in ubranil vse gole.

Zmagali so fantje iz Gorišnice, ki so se uvrstili v finale, mi pa smo osvojili 4. do 6. mesto v državi.