POHOD SEVNIŠKIH UČENCEV OD LITIJE DO ČATEŽA

Objavljeno: 23.11.2015 | Avtor: mlampret

Osmošolci sevniške šole, in sicer učenci izbirnega predmeta Šport za sprostitev, smo se 14. novembra, udeležili pohoda od Litije do Čateža. Spremljala sta nas učitelj športne vzgoje Igor Povše in pedagoginja Damjana Zupančič Lisec.

Zjutraj smo se zbrali na železniški postaji in se z vlakom odpeljali do Litije. Ob prihodu smo najprej šli v trgovino in si priskrbeli hrano za na pot. Ob 8. uri smo bili že na startu in se podali na 22 kilometrov dolgo pot. Pot nas je vodila mimo jesensko obarvanih dreves in dolenjskih domačij. Nekaj časa smo hodili po asfaltnih poteh, potem pa smo si noge odpočili na zelenih travnikih. Nekateri udeleženci so celo pot pretekli, mi pa smo hodili zmerno in z nasmehom na obrazu. Bili smo zelo veseli, da smo premagali tako dolgo pot. Prav tako smo bili ponosni, ker smo bili ena izmed redkih osnovnih šol, ki se je udeležila pohoda. Na cilju nas je pričakal avtobus, ki nas je utrujene odpeljal domov. Bilo je prijetno in verjetno se bom še kdaj odpravila to pot.

Neža Gabrič, 8. c