Peš v šolo in tradicionalni slovenski zajtrk

Objavljeno: 18.11.2016 | Avtor: Sergeja Seljak

Današnje jutro je bilo za nas nekaj posebnega. V šolo se nismo pripeljali z avti ali avtobusi kot vsak dan, temveč smo del poti prehodili peš. Akcija Peš v šolo je bila odličen uvod v dan, ki je namenjen ozaveščanju o pomenu zdravja. V šoli nas je pričakal zdrav zajtrk, ki so ga v okviru vseslovenskega projekta Tradicionalni slovenski zajtrk pripravile šole po Sloveniji. Okrepčali smo se z lokalno pridelano hrano; to so bila naslednja  živila: kruh, med, maslo, mleko in jabolka. Prvo šolsko uro smo tako posvetili kulturnemu uživanju hrane in zdravemu prehranjevanju, saj se zavedamo, da je zajtrk najpomembnejši obrok dneva. In to še toliko bolj, če je hrana, ki jo zaužijemo, zdrava in pridelana v domačem okolju.

Učenci novinarskega krožka