ODPADKOM DAJEMO NOVO ŽIVLJENJE – EKO NATEČAJ

Objavljeno: 30.05.2024 | Avtor: Alenka Povšič

Koordinatorice EKO ŠOLE smo tudi letos učence od 1. in 2. triade povabile k sodelovanju na natečaju z naslovom ODPADKOM DAJEMO NOVO ŽIVLJENJE.

Nastalo je veliko domiselnih uporabnih ali okrasnih izdelkov iz predmetov, ki bi sicer romali v smeti: odpadnega kartona, plastične in KEMS embalaže, starih oblačil in podobnega. Učenci so tako dokazali, da odpadkom lahko resnično podarimo novo življenje in namen.

Izdelke smo razstavili v šolski avli. Najbolj so nas navdušili čudovita harmonika Blaža Lipca, aerodinamični dirkalnik Jošta Škode ter navihan robot Naceta Motoreta. Vsi trije učenci so prejeli posebno nagrado komisije.

Sladko nagrado pa so si prislužili tudi učenci 3.c, ki so ustvarili skupinski izdelek – akvarij, ter učenci 5.a, ki so izdelali človeško figuro v tehniki kaširanja.

Vsem sodelujočim čestitamo in se jim zahvaljujemo, da so s svojim izdelkom popestrili razstavo v avli šole.

Koordinatorice EKO ŠOLE.