OBVESTILO ZA STARŠE

Objavljeno: 7.11.2021 | Avtor: Aleš Tuhtar

Spoštovani.

Pred začetkom novega tedna vas želim seznaniti s trenutnim epidemiološkim stanjem na šoli in novimi ukrepi za preprečevanje širjenja virusa.

Trenutna epidemiološka situacija na šoli:

• 5 oddelkov v karanteni – pouk poteka na daljavo.
  • Nekaj posameznih učencev v karanteni.
  • 12 okuženih učencev.
  • 4 okuženi zaposleni.

Novi ukrepi za preprečevanje širjenja virusa:

• Maske so OBVEZNE za VSE UČENCE in zaposlene VES ČAS. Izjema je samo pouk športa.
  • Maske so obvezne tudi na prostem, če med posamezniki ni mogoče zagotoviti 1,5m razdalje.
  • Maske iz blaga niso več ustrezne.
  • Od 15. 11. 2021 bo obvezno testiranje za vse učence v šoli (razen za prebolele ali cepljene), 3x tedensko. Starše prosimo, da v lekarni prevzamete teste, ki pripadajo vašemu otroku, saj bo moral le-te na dan testiranja prinesti v šolo. OSTALE PODROBNOSTI O SAMOTESTIRANJU VAM BOMO SPOROČILI NAKNADNO.
  • ”Zunanje” osebe, ki vstopajo v šolo, morajo imeti izpolnjen pogoj PCT. Izkažejo ga z ustreznim dokazilom in osebnim dokumentom.

Ukrepi, ki poleg zgornjih še vedno veljajo:

• Obvezno razkuževanje rok ob vstopu v šolo in redno razkuževanje/ umivanje rok v šoli.
  • Redno zračenje prostorov.
  • Sporočanje šoli o okužbah ali karantenah učencev.

V tem trenutku je situacija zelo zahtevna. Če kdaj, potem moramo sedaj stopiti skupaj in odmisliti individualnost in vključiti kolegialnost. Prav tako moramo v tem trenutku lastna prepričanja v povezavi s kovidom postaviti na stran in zaupati odločitvam strokovnjakov.

Ukrepov nismo določili na šoli zato vas prosimo, da vaše morebitno nestrinjanje z njimi ne posredujete šoli.

Hvala za razumevanje in sodelovanje.

Lep pozdrav.

Aleš Tuhtar, ravnatelj