ND v 5. razredu-Zdravje je moja vrednota

Objavljeno: 13.04.2017 | Avtor: Petra Jesih

V četrtek, 6. 4. 2017 smo imeli učenci na obisku tri medicinske sestre iz Zdravstvenega doma Sevnica. Poučile so nas o zasvojenosti, dobrih higienskih navadah. Najbolje nam je ostal v spominu poskus s cigareto, kjer smo videli, kako je polnilo postalo rumeno. Naučili smo se, da bolje nikoli začeti, kot sploh kdaj poskusiti. Zadnjo uro smo se razgibali v naravoslovni učilnici in na fitnes napravah za Savo. Poskrbeli smo za svoje zdravje!

Učenci in razredničarke 5. razreda

Še zapis učenke Eme o naravoslovnem dnevu:

V četrtek, 6. 4. 2017 smo imeli  naravoslovni dan. Zelo sem se veselila.

Že prvo šolsko uro je prišla gospa iz zdravstvenega doma. Razlagala nam je o zasvojenosti, odvisnosti, drogah, alkoholu, cigaretah, osebni higieni in pravilni drži. Ugotovila sem, da se moram bolj gibati in čim bolj paziti nase. Bilo mi je zelo zanimivo in poučno. Zadnjo šolsko uro smo odšli v naravoslovno učilnico, kjer smo se zabavali, smejali in gibali.

Ta dan mi je bil zelo všeč, zanimiv in poučen.

Ema Prah, 5. a