MEDGENERACIJSKO SREČANJE V OBČINSKI KNJIŽNICI SEVNICA

Objavljeno: 24.01.2015 | Avtor: mlampret

Občinska knjižnica Sevnica je stičišče vseh občanov, ki imajo radi knjige. Še več. Njihovo strokovno in aktivno delovanje po celotni občini Sevnica  je v četrtek, 22. 1. 2015,  združilo poti otrok in oskrbovancev  Doma upokojencev  Impoljca.

Ga. Anica  Ganc iz Občinske knjižnice Sevnica  je  organizirala medgeneracijsko srečanje učencev 3.a OŠ Sava Kladnika Sevnica z oskrbovanci  iz bivalnih enot Impoljca.  Oskrbovanci  so pridno vadili in so za učence pripravili gledališko-lutkovno igrico Bremski  godci. Učenci so bili navdušeni nad izdelanimi lutkami in predstavo. V prijetnem klepetu, kjer so učenci spoznavali način življenja v bivalnih enotah Impoljca, smo se dogovorili, da se ponovno obiščemo  in družimo. In to prav kmalu.

Tako smo danes postali bogatejši. Doživeli smo drugačnost in starost, delili smo radostne poglede  in prešerne nasmehe. Občutili smo, da z druženjem  lahko osrečimo drug drugega.

To je bil za učence najboljši  pouk – šola za človečnost, šola za življenje.

Srecanje_s_starostniki_005 Srecanje_s_starostniki_003